AKTUALNOŚCI RAPORT Z BADANIA EWALUACYJNEGO LSR i LGD NABORY WNIOSKÓW o PRZYZNANIE POMOCY MATERIAŁY DLA WNIOSKODAWCÓW O NAS
POWSTANIE STOWARZYSZENIA
NASZA MISJA
STATUT
CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA
ORGANY STOWARZYSZENIA
WAŻNE NUMERY
WAŻNE LICZBY
SPRAWOZDANIA FINANSOWE i MERYTORYCZNE z DZIAŁALNOŚCI
O PODEJŚCIU LEADER
O WARUNKACH UDZIAŁU
ODNOWA I ROZWÓJ WSI
TWORZENIE I ROZWÓJ MIKROPRZEDSIEBIORSTW
RÓŻNICOWANIE W KIERUNKU DZIAŁALNOŚCI NIEROLNICZEJ
MAŁE PROJEKTY
FINANSOWANIE FUNKCJONOWANIA LGD
LOKALNA STRATEGIA ROZWOJU
ZESTAWIENIA RZECZOWO-FINANSOWE Z REALIZACJI OPERACJI
Cele ogólne i szczegółowe oraz przedsięwzięcia LSR
Kryteria wyboru operacji przez LGD
Lokalne Kryteria Wyboru
Ankiety monitorujące z realizacji działań PROW
KONKURSY GRANTOWE OGŁOSZENIA
AGROTURYSTYKA
NOCLEGI
GASTRONOMIA
APTEKI
SKLEPY
BANKI i BANKOMATY
USŁUGI
IMPREZY
ATRAKCJE TURYSTYCZNE
PRODUKTY LOKALNE
Kategoria główna
Sprzedam
KATALOG PRODUKTÓW LOKALNYCH OBSZAR TURYSTYKA
HISTORIA OBSZARU LGD
POZNAJ OKOLICE - filmy o LGD
MAPKA WALORÓW TURYSTYCZNYCH
ZABYTKI
WALORY PRZYRODNICZE
JEZIORA
SPORT I REKREACJA
BAZA NOCLEGOWA
GASTRONOMIA
KALENDARZ IMPREZ
NAJBLIŻSZE IMPREZY
IMPREZY GOKIS'ÓW
GALERIA KONTAKT
DANE KONTAKTOWE
LOKALIZACJA I DOJAZD
LINKI
Aktualności
W tym roku realizowana jest trzecia już odsłona Programu „Działaj Lokalnie”. Tym razem do dofinansowania wybrano 9 projektów na łączną kwotę 41 800,00 zł. Na terenie Gminy Kunice realizowany jest projekt pn. „Ziołowy zapach i koronki”. Jego realizatorem jest grupa nieformalna „Wspólnie” z Jaśkowic Legnickich, w imieniu której wniosek złożył Klub Sportowy „Albatros”.

 

Głównym celem projektu jest ożywienie życia lokalnego i aktywizacja mieszkańców, pobudzenie w sobie aspiracji poznawczych i nauczenie się realizacji własnych pomysłów. Celem jest także rozwijanie umiejętności ręcznych robótek (szydełkowanie, haftowanie, robienie koronek, frywolitek, wykonywania serwetek i obrusów). Uczestniczki projektu uczą się również uprawy ziół w przydomowych ogródkach oraz wykorzystywania ich w kuchni i w lecznictwie. W ramach realizacji projektu też posadzono sadzonki ziół w ogródkach i stworzono kompozycje ziołowe.

Obecnie trwają cykliczne spotkania z lokalną twórczynią rękodzieła artystycznego z robótek ręcznych (robienie koronek, szydełkowanie, haft). Natomiast pod koniec sierpnia br. realizatorzy planują spotkania dotyczące uprawy ziół i ich zastosowania, które poprowadzą znawca uprawy ziół, dietetyk oraz kucharz. Spotkania te odbędą się na kompleksie sportowym Klubu Sportowego „Albatros” w Jaśkowicach Legnickich.

 

Projekt potrwa do 30 września, a Klub na jego realizację otrzymał dotację w wysokości 5 700,00 zł.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z koordynatorką projektu – z Panią Danutą Ciżewską (tel. 768 575 086768 575 086).

 

W aktualnej edycji dofinansowanie otrzymało jeszcze 8 innych projektów z obszaru ODL „Wrzosowa Kraina”.

 

***

„Działaj Lokalnie” to program finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności , a realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) we współpracy z Fundacją „Wrzosowa Kaina”.

 

Celem Programu jest inicjowanie współpracy mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Dzięki temu realizowane projekty mają bardzo szerokie i pozytywne oddziaływanie. Nie sposób wymienić wszystkich ich zalet, ale z całą pewnością projekty te rozwijają aktywność społeczną, uczą postaw prospołecznych i wspólnego działania, wzmacniają więzi międzyludzkie, zachęcają do rozwijania swoich pasji i zapewniają atrakcyjne możliwości spędzania czasu, przełamują bariery międzypokoleniowe, promują miejscowości, uczą troski o środowiska lokalne, podtrzymują tożsamość i tradycję. Jednym słowem, są dobrymi praktykami, które warto naśladować!