AKTUALNOŚCI RAPORT Z BADANIA EWALUACYJNEGO LSR i LGD NABORY WNIOSKÓW o PRZYZNANIE POMOCY MATERIAŁY DLA WNIOSKODAWCÓW O NAS
POWSTANIE STOWARZYSZENIA
NASZA MISJA
STATUT
CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA
ORGANY STOWARZYSZENIA
WAŻNE NUMERY
WAŻNE LICZBY
SPRAWOZDANIA FINANSOWE i MERYTORYCZNE z DZIAŁALNOŚCI
O PODEJŚCIU LEADER
O WARUNKACH UDZIAŁU
ODNOWA I ROZWÓJ WSI
TWORZENIE I ROZWÓJ MIKROPRZEDSIEBIORSTW
RÓŻNICOWANIE W KIERUNKU DZIAŁALNOŚCI NIEROLNICZEJ
MAŁE PROJEKTY
FINANSOWANIE FUNKCJONOWANIA LGD
LOKALNA STRATEGIA ROZWOJU
ZESTAWIENIA RZECZOWO-FINANSOWE Z REALIZACJI OPERACJI
Cele ogólne i szczegółowe oraz przedsięwzięcia LSR
Kryteria wyboru operacji przez LGD
Lokalne Kryteria Wyboru
Ankiety monitorujące z realizacji działań PROW
KONKURSY GRANTOWE OGŁOSZENIA
AGROTURYSTYKA
NOCLEGI
GASTRONOMIA
APTEKI
SKLEPY
BANKI i BANKOMATY
USŁUGI
IMPREZY
ATRAKCJE TURYSTYCZNE
PRODUKTY LOKALNE
Kategoria główna
Sprzedam
KATALOG PRODUKTÓW LOKALNYCH OBSZAR TURYSTYKA
HISTORIA OBSZARU LGD
POZNAJ OKOLICE - filmy o LGD
MAPKA WALORÓW TURYSTYCZNYCH
ZABYTKI
WALORY PRZYRODNICZE
JEZIORA
SPORT I REKREACJA
BAZA NOCLEGOWA
GASTRONOMIA
KALENDARZ IMPREZ
NAJBLIŻSZE IMPREZY
IMPREZY GOKIS'ÓW
GALERIA KONTAKT
DANE KONTAKTOWE
LOKALIZACJA I DOJAZD
LINKI
KATALOG PRODUKTÓW LOKALNYCH


Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapoznania się z KATALOGIEM PRODUKTÓW LOKALNYCH, które dostępne są na obszarze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Integracja Turystyka.

Ponadto przypominamy, iż nadal istnieje możliwość zgłaszania produktów i wyrobów do akcji PRODUKT LOKALNY.

Produktem lokalnym mogą być produkty spożywcze np. dżem, nalewka, ale również produkty niespożywcze takie jak np. pamiątki, rękodzieło artystyczne, ozdoby, przedmioty codziennego użytku. Ponadto o status produktu lokalnego mogą starać się imprezy organizowane cyklicznie oraz usługi np. gastronomiczne, hotelarskie.

Każdy zgłoszony produkt czy wyrób (spełniający kryteria produktu lokalnego - pobierz) będzie bezpłatnie promowany przez LGD zarówno na obszarze jej działania, jak i poza (m.in. na targach POLAGRA FOOD).


                                                                                      Ewa Baran

                                                                                  Prezes ZarząduCOŚ DLA CIAŁA


Comber Chana

Jest to wytwarzane z naturalnych składników ciemne pączowane ciasto w kształcie koła („oponka”), nadziewane bakaliami, rodzynkami, orzechami. Smakołyk ten wytwarzany jest od wielu lat przez Piekarnię „Paulinka” z Legnickiego Pola i tam też można go nabyć.

Dane kontaktowe producenta:

Cukiernia „Paulinka”, Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole


Uszy na słodko i słono

Do przyrządzenia ciasta wykorzystywane są naturalne składniki: uszy przygotowywane są z pulchnego ciasta i wypełniane albo nadzieniem aroniowo-wiśniowym z delikatną nutą maliny albo grzybowo-kapuścianym. Kształt tych smakołyków nawiązuje do uszu. Tradycja wypieku Uszu w Legnickim Polu sięga czasów przełomu XIX i XX w., kiedy to na pamiątkę bitwy z Mongołami pieczono ciastka w kształcie uszu.

Dane kontaktowe producenta:

Cukiernia „Paulinka”, Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole


Smalec głuchowicki

Specjał ten wytwarzany jest od 5 lat, często na lokalne imprezy i dostępny jest lokalnie w obrębie wsi Głuchowice.

Dane kontaktowe producenta:

Katarzyna Kühn, Głuchowice 1B, 59-222 Miłkowice


Ogórki małosolne

Ogórki wytwarzane są od 5 lat, często na lokalne imprezy i dostępne są lokalnie w obrębie wsi Głuchowice.

Dane kontaktowe producenta:

Katarzyna Kühn, Głuchowice 1B, 59-222 Miłkowice


Jaja kur zielononóżek kuropatwianych

Jaja te są źródłem aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin i związków mineralnych, mają obniżoną zawartość cholesterolu. Kury producenta karmione są wyłącznie pokarmem naturalnym oraz paszami naturalnymi. Producent prowadzi hodowlę wolnowybiegową.

Dane kontaktowe producenta:

Maria Baran, ul. Legnicka 21, Spalona, tel. 509 688 739


Jedyne takie ogórki

Ogórki kiszone według ponad 25-letniej receptury. Do wyrobu produktu wykorzystywane są wyłącznie ogórki z własnej tradycyjnej uprawy.

Dane kontaktowe producenta:

Maria Baran, ul. Legnicka 21, Spalona, tel. 509 688 739


COŚ DLA OKA


Ozdoby z masy solnej i makaronu

Jeżeli lubicie Państwo oryginalne ozdoby z najprzeróżniejszych, nietypowych materiałów, warto zapoznać się z pracami Pani Barbary Nahorskiej z Ulesia. Pani Barbara od 2007 r. zajmuje się wytwarzaniem figurek, stroików, ozdób świątecznych i okolicznościowych z takich materiałów jak masa solna, makaron, papier. Jej wyroby trafiają do mieszkańców obszaru Gminy Miłkowice - często służą do ozdoby mieszkań, ale mogą być także znakomitym prezentem.

Dane kontaktowe producenta:

Barbara Nahorska, Ulesie 7, 59-222 Miłkowice, tel. 662 204 878


Skrzat Piwniczny

Jak podaje legenda, postać ta zamieszkuje obszerne piwnice pobenedyktyńskiego klasztoru w Legnickim Polu. Kiedyś w piwnicach tych zakonnicy gromadzili zapasy, które wystarczały na 40 lat dla Legnickiego Pola oraz okolicznych miejscowości. Ogrom zgromadzonych zapasów wymagał specjalnej opieki niezwykłej postaci. Stąd też obecnie Skrzat Piwniczny przedstawiany jest z ogromnym kluczem, a posiadanie jego wizerunku w domostwie zapewniać ma bezpieczeństwo oszczędności i zapasów. Skrzata można nabyć w „Piwnicy Benedyktyńskiej”.

Dane kontaktowe producenta:

Pracownia Artystyczna „Piwnica Benedyktyńska”, ul. Benedyktynów 7, 59-241 Legnickie Pole, tel. 76 85 82 827


Naczynia i pamiątki z gliny

Przedmioty te można nabyć w Pracowni Artystycznej „Piwnica Benedyktyńska”. Pracownia skupia nieformalną grupę miłośników sztuki - zwłaszcza użytkowej. Naczynia i pamiątki wytwarzane są przede wszystkim przez dzieci i młodzież z terenu Gminy Legnickie Pole pod opieką Pań Antoniny Pielak i Jolanty Ubysz. Odwiedzając Legnickie Pole warto wstąpić do „Piwnicy” i nabyć wazon czy ciekawą misę.

Dane kontaktowe producenta:

Pracownia Artystyczna „Piwnica Benedyktyńska”, ul. Benedyktynów 7, 59-241 Legnickie Pole, Antonina Pielak (601 385 817, Tosia73@vp.pl), Jolanta Ubysz (692 339 726)COŚ DLA DUCHA


Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne HERKULES

W maju każdego roku odbywają się w Kunicach Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne HERKULES. Impreza ta ma długą tradycję - pierwsze Zawody odbyły się w 1993 r. - i znana jest w całym powiecie legnickim, a także poza granicami naszego regionu: zawodnicy i widzowie przyjeżdżają z obszaru całego kraju.

Dane kontaktowe organizatora:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach, ul. Słoneczna 11, 59-216 Kunice, tel. 76 85 75 477


Festiwal Piosenki Żeglarskiej SZANTY

Festiwal ma 20-letnią tradycję i stałych bywalców. Pierwsza impreza odbyła się w 1988 r. SZANTY są najatrakcyjniejszą imprezą kulturalną Gminy Kunice. Impreza organizowana jest co roku nad Jeziorem Kunickim - najczęściej w lipcu, kiedy jest już dostatecznie ciepło, by całą noc przesiedzieć nad wodą. Na SZANTY ściągają żeglarze i miłośnicy piosenki żeglarskiej z całej Polski i nie tylko. Festiwal znany jest zarówno w regionie, jak i całym kraju. W tym roku SZANTY odbędą się w dniach 21-22 lipca.

Dane kontaktowe organizatora:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach, ul. Słoneczna 11, 59-216 Kunice, tel. 76 85 75 477


Henrykalia, czyli dni Legnickiego Pola

Jest to kolejna sztandarowa impreza naszego obszaru. Impreza ta odbywa się w miejscu odnalezienia ciała Henryka Pobożnego przez Jadwigę - czyli w centrum miejscowości Legnickie Pole. Najważniejszym elementem tej imprezy jest więc akcent historyczny nawiązujący do wydarzeń z 1241 r. Henrykalia organizowane były już w latach 80 XX w. Niestety, z nieznanych przyczyn zaniechano ich organizacji. Do tradycji organizacji imprezy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu powrócił w 2008 r.

Dane kontaktowe organizatora:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu, ul. Benedyktynów 7, 59-241 Legnickie Pole, tel. 76 85 82 827


Jarmark Św. Bartłomieja

Jarmark jest imprezą cykliczną, związaną ściśle z tradycjami wsi dolnośląskiej. Podczas tej imprezy organizowany jest turniej sołtysów z powiatu legnickiego o laur Św. Bartłomieja. W trakcie tegorocznego jarmarku zostanie też zaprezentowany „obrzęd chleba”, będzie można podglądnąć wypiek chleba w piecu chlebowym oraz obejrzeć wystawę prac twórców ludowych z obszaru gmin należących do LGD Partnerstwo Integracja Turystyka.

Dane kontaktowe organizatora:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu, ul. Benedyktynów 7, 59-241 Legnickie Pole, tel. 76 85 82 827


Kartoflisko, czyli Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesienią polecamy wybrać się do Gniewomierowic (Gmina Miłkowice) na Kartoflisko, czyli Święto Pieczonego Ziemniaka. Ideą imprezy jest świętowanie zakończonych wykopków, ponieważ Gmina Miłkowice ma typowy charakter rolniczy i przeważa w niej uprawa roślin okopowych. Pierwsza edycja tej imprezy miała miejsce we wrześniu 2009 r. Imprezie towarzyszą kiermasze sztuki ludowej, wystawa płodów rolnych, konkursy kulinarne na potrawę ziemniaczaną, degustacje potraw. Podczas imprezy odbywają się także prezentacje i turnieje poszczególnych sołectw z obszaru Gminy Miłkowice. Kulminacyjnym punktem Kartofliska jest wspólne pieczenie ziemniaków przy ognisku. Dzięki imprezie kultywowana jest tradycja naszego regionu oraz kształtowana jest świadomość kulturowa mieszkańców wsi.

Dane kontaktowe organizatora:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach, ul. II Armii Wojska Polskiego 71, 59-222 Miłkowice, tel. 76 887 10 88